Capáčky BaBice

Začíná už Vaše dítě lézt nebo už si i stoupá a vy nevíte co mu dát na nohy? Ideální řešení jsou často capáčky, a to hned z několika důvodů:

  • capáčky nemají pevný opatek jako většina bot a bačkor - opatek může při lezení tlačit do achilovky, a tím má dítě tendenci dávat kotník do špatné polohy
  • jsou měkké, a tím pádem vhodné na lezení i první krůčky
  • kožené, a tím velmi odolné proti prodření (prakticky nezničitelné)

A proč zrovna capáčky Babice? Značka BaBice vyrábí tři řady svých capáčků, tak aby si každý mohl vybrat:

#ShowMore#

Barefoot capáčky Babice

Řada Babice Barefoot má výborný tvar respektující přirozený tvar nožky, a jsou tak vhodné i pro nožky s dominantním palcem (kdy je palec delší než ostatní prsty). Tyto capáčky jsou kompletně kožené včetně podešve, dítě tak může nožkami vnímat maximum podnětů a získat cit pro povrch, po kterém se právě pohybuje.

Barefoot capáčky Babice jsou cesta, jak dítěti ochránit nožku, ale zároveň mu zachovat možnost pohybovat se maximálně přirozeně a bez omezení.

Barefoot řada babice je vždy jednobarevná, bez nášivky.

Babice Safestep

Capáčky Babice Safestep mají oproti barefoot řadě navíc 1mm tenkou podešev (podrážku) z přírodní gumy, která zajišťuje lepší izolaci od země. Více tak chrání nohu zespodu nejen při šlápnutí na ostřejší předměty jako malé kamínky apod., ale i proti chladu. Jsou vhodné zejména pro děti, které již dobře chodí, ale nechcete je ještě omezovat plnohodnotnými botami.

Narozdíl od barefootových capáčků mají jiný tvar, který má trošku méně místa na palec, nicméně i tak mají oproti capáčkům jiných značek dobrý tvar odpovídající tvaru dětské nožky.

Řada safestep se vyrábí s nášivkou, i bez ní.

Babice Softsole

Dětské capáčky Babice Softsole kombinují dvě výši zmíněné řady - mají klasický tvar, bez rozšířeného místa pro palec a jsou bez gumové podešve. Narozdíl od barefoot řady ale mohou mít na vrchní straně nášivku, a někdy tak děti více zaujmou.

Jak vybrat správnou velikost capáčků?

Obecně se dá říci, že ideální nadměrek je u dětských bot okolo 10-15 mm, to platí i u capáčků, především u Barefoot a Softsole řady, kde se část nadměrku "schová" za patu a zůstane tak v zadní části, zatímco u řady Safestep je celý nadměrek vždy v přední části před palcem. U nejmenších dětí, které ještě nemají tendenci se postavit, se nemusíte bát ani většího nadměrku, až k 15 mm (při lezení nadměrek tolik nevadí a nespolupracujícímu dítěti se trošku větší capáčky lépe nazouvají). Naopak pokud už dítě chce stát a chodit, je lepší to s nadměrkem nepřehánět, protože při jeho prvních krůčcích by mohl nadměrek dělat problémy a vést k častějšímu zakopávání.

Detailní popis, jak měřit nožku a vybírat velikost naleznete zde.

9 položek celkem